• ...
 برگزاری کارگاه های آموزشی
به آگاهی می رساند براساس مصوبه شورای سیاستگذاری همایش مقرر شد کارگاه های آموزشی مفیدی در راستای همایش برگزار گردد
1396/10/03 ادامه مطلب


 تمدید مهلت ارسال مقاله
مهلت ارسال مقالات تا 15 دی ماه تمدید شد.
1396/10/01 ادامه مطلب


 هزینه ارسال بیش از یک مقاله
هزینه ارسال بیش از یک مقاله به ازای هر مقاله 50 درصد از هزینه اصلی کاسته می شود.
1396/08/30 ادامه مطلب


 ثبت مقالات و آدرس ایمیل
به اطلاع میرساند ثبت مقالات فقط از طریق سایت همایش مورد قبول می باشد. ایمیل همایش: Amayeshconf96@shahroodut.ac.ir تلفن دبیرخانه همایش: 32390252-023
1396/08/30 ادامه مطلب


مقالات برتر
اندیشمندان گرامی به استحضار می رساند از مزایای ارسال مقاله به دومین همایش ملی رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران، ثبت مقالات برتر در سایت سیویلیکا و اعطای گواهینامه معتبر با مجوزISC و چاپ مقالات برگزیده در فصلنامه علمی پژوهشی نگرشهای نو در جغرافیای انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار می باشد.
1396/08/30 ادامه مطلب


آرمان و هدف اصلی
آمایش یک تجربه ملی ایرانی است. تقلیل دادن عظمت آمایش به چند پروژه عمرانی در محدوده سرمایه گذاری دولتی یک برخورد کاملاً انتزاعی و تقلیل فضا به یک فعالیت چند بخشی است. «در رویکرد و نگاه جدید آمایش سرزمین باید منزلت واقعی خود را پیدا کند». باعنایت به اهمیت این مهم و نقش آمایش سرزمین در برنامه‌ریزی ملی و تاکید بر ضرورت توجه به رویکرد آمایشی، استان سمنان در نظر دارد در راستای دستیابی به منویات مسئولین محترم نظام؛ براى دومین بار و با هدف ايجاد عزم منطقه ای در مسوولان، اندیشمندان و صاحبنظران و به منظور تبيين و تحکيم جايگاه آمايش سرزمين در نظام اداره کشور و نیز در راستاى دستيابى به اهداف سند چشم انداز ملى و تنظيم نقش و رابطه برنامه هاى ميان مدت توسعه با آمايش؛ در تاریخ دهم و یازدهم بهمن ماه سال جاری همایش دو روزه‌ای را با عنوان «رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران» با حضور اساتید دانشگاه؛ خبرگان، کارشناسان و صاحب نظران بخش خصوصی ودولتی در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزارنماید.
1396/06/27 ادامه مطلب


  معرفی همایش

باعنایت به اهمیت رویکردها و نگاه جدید آمایش سرزمین و نقش مهم آن در برنامه‌ریزی ملی و تاکید بر ضرورت  توجه به رویکرد آمایشی، استان سمنان در نظر دارد در راستای دستیابی به منویات مسئولین محترم نظام؛ براى دومین بار و با هدف ايجاد عزم منطقه ای در مسوولان، اندیشمندان و صاحبنظران و به منظور تبيين و تحکيم جايگاه آمايش سرزمين در نظام اداره کشور و نیز در راستاى دستيابى به اهداف سند چشم انداز ملى و تنظيم نقش و رابطه برنامه هاى ميان مدت توسعه با آمايش؛ در تاریخ دهم و یازدهم بهمن ماه سال جاری همایش دو روزه‌ای را با عنوان "رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران" با حضور اساتید دانشگاه؛ خبرگان، کارشناسان و صاحب نظران بخش خصوصی و دولتی در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزارنماید.
این همایش توسط دانشگاه صنعتی شاهرود با همکاری استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر دستگاه های اجرایی و باحمایت علمی انجمن آمایش سرزمین ایران برگزار خواهد شد. همچنین به منظور دستیابی به اهداف این همایش بزرگ منطقه ای و تبیین هرچه بهتر دیدگاههای صاحبنظران؛ اساتید و کارشناسان استانهای کلان منطقه البرز جنوبی فراخوان مقاله نیز انجام و  داوری مقالات در تاریخهای تعیین شده صورت خواهد گرفت. ضمنا مقالات برگزیده برای ارائه مشخص و کتاب مقالات برگزیده همایش نیز توسط دانشگاه چاپ خواهد شد.

از تمامی اساتید؛صاحب نظران، محققین؛ کارشناسان ودانشجویان علاقه مند دعوت می گردد با تقبٌل زحمت و بذل عنایت در ارسال مقاله علاوه بر انتقال تجارب و اندیشه های ارزشمند و موثر؛ برگزارکنندگان این همایش را قرین امتنان فرمایید.

  اخبار همایش

اندیشمندان گرامی به استحضار می رساند از مزایای ارسال مقاله به دومین همایش ملی رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران،  ثبت مقالات برتر در سایت سیویلیکا و اعطای گواهینامه معتبر با مجوزISC و چاپ مقالات برگزیده در فصلنامه علمی پژوهشی نگرشهای نو در جغرافیای انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار می باشد. با توجه به محدودیت زمانی در اسرع وقت نسبت به تهیه و ارسال مقاله تا تاریخ 96/10/1 اقدام فرمایید .

  محورهای همایش
دومین همایش ملی "رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران" توسط دانشگاه صنعتی شاهرود با همکاری استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی سمنان و با حمایت علمی انجمن آمایش سرزمین ایران با محورهای اصلی ذیل برگزار می گردد:

*آسیب شناسی کلی مقوله آمایش سرزمین درنظام تصمیم گیری وتصمیم سازی

*آمایش سرزمین وتوسعه متوازن منطقه ای

*راهکارهای اقتصادی وتامین منابع مالی اجرای مطالعات آمایش

*چالش های تهیه مطالعات آمایش استان های کشور

*مدیریت توسعه سرزمینی باتاکیدبرتعاملات استان های همجوار

*وجوه تشابه ،افتراق ،آمایش سرزمین در رویکردهای نوین مدیریت شهرها(راهبردتوسعه شهرها)

*راهکارهای اجرا وساماندهی طرح های آمایش استان ها

*مدیریت بحران آب در دوره خشکسالی از دیدگاه آمایش سرزمین

*نقش مدیریت،فرهنگ وتوسعه انسانی درآمایش سرزمین

*کاربرد آمار و  سیستم های اطلاعات جغرافیایی در اجرای مطالعات آمایش سرزمین

دبیرخانه همایش
آدرس دبیرخانه: شاهرود، بلوار دانشگاه، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشکده مهندسی صنایع و مدیریت، طبقه دوم
   ایمیل: Amayeshconf96@shahroodut.ac.ir
تلفن تماس: 02332390252
زمان پاسخگویی: شنبه، یکشنبه و چهارشنبه 8 الی 12
و همه روزه 16 الی 19

جمعه 29 دي ماه 1396

برگزار کنندگان
حامیان